Doradca bezpieczeństwa DGA

 
 Opublikowano standard BS 25999-2 - wymagania dla systemów zarządzania ciągłością działania
Dostępny jest już standard BS 25999-2 okerślający wymagania dla systemów zarządzania ciągłością działania - ustanowienia, wdrożenia, eksploatacji, przeglądu, testowania, utrzymania i doskonalenia dokumentowanego systemu zarządzania ciągłością (Business Continuity Management System - BCMS) w kontekście kompleksowego zarządzania ryzykiem działalności.

Wymagania określone w normie są zaprojektowane tak, aby pasowały do każdej organizacji (lub jej części) niezależnie od rodzaju i wielkości działalności. Zakres wdrożenia wymagań uzależniony jest od rodzaju otoczenia, w jakim organizacja funkcjonuje, oraz złożoności samej organizacji. Z tego względu projekt i sposób wdrożenia BCMS będzie uzależniony od wymagań regulatorów rynku, klientów oraz wymagań wynikających ze sposobu prowadzania działalności, rodzaju oferowanych produktów i usług, procesów funkcjonujących w organizacji, jej wielkości i struktury. Celem standardu nie jest ujednolicenie struktur systemów zarządzania, ale wdrożenie takiego systemu, który będzie odpowiadał potrzebom biznesu i zaspokajał oczekiwania interesariuszy.

BS 25999-2 może być wykorzystywany do wewnętrznej a także zewnętrznej oceny systemów, w tym przez jednostki certyfikujące, do oceny zdolności organizacji do spełnienia jej potrzeb w zakresie ciągłości działania, a także realizacji wymagań klientów, przepisów prawa oraz regulatorów rynku.
[Wysłane przez: Tomasz Kasprzak]

Nie można skomentować tego artykułu
wyślij do adresata  wydrukuj  
Kategorie wiadomości

    W dniu 11 lutego br. w Centrum Szkolenia Kadr DGA przy ul. Towarowej 35 w Poznaniu odbyło się „Śniadanie z ekspertem”, którego hasłem przewodnim było „Zarządzanie IT po poznańsku: oszczędnie i skutecznie”.
Thursday, 19 February 2009 - 09:30:30  0 
 

(c) by Doradztwo Gospodarcze DGA S.A.