Doradca bezpieczeństwa DGA

 
 Pierwszy certyfikat ISO 27001 w branży zarządzania wierzytelnościami
Spółka Raport jako pierwsza w Polsce firma zarządzająca wierzytelnościami, uzyskała certyfikat ISO 27001:2005. System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wdrożony według tej normy to potwierdzenie dla klientów, że ich dane są w firmie całkowicie bezpieczne. System pomagali wdrożyć konsultanci firmy DGA S.A.

Raport Sp. z o.o. z Koszalina działa na polskim rynku od czternastu lat, będąc obecnie w czołówce firm zarządzających wierzytelnościami. Prowadzi usługi finansowe dla wiodących przedsiębiorstw z branży bankowej, telekomunikacyjnej, energetycznej i wielu innych. Od początku działalności firma stawia na bezpieczeństwo posiadanych informacji.

Przy specyfice działalności spółki, kluczowe jest też zapewnienie ciągłości działania systemów i procesów firmy. Jak mówi konsultant ds. bezpieczeństwa informacji z firmy doradczej DGA S.A., Tomasz Kasprzak: Dla spółki zarządzającej wierzytelnościami wszelkie opóźnienia w procesach zachodzących wewnątrz firmy mogłyby mieć wymierny, negatywny wpływ na jej finanse. Zachwiałyby też poważnie zaufaniem klientów co do rzetelności działania firmy. Certyfikat zgodny z normą ISO 27001:2005 daje klientom gwarancję, że ich dane są odpowiednio zarządzane i przechowywane. Dodaje, że System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, to najważniejsze, choć nie pierwsze rozwiązanie zastosowane przez firmę w dziedzinie bezpieczeństwa informacji: Na spotkaniu otwierającym podczas audytu certyfikacyjnego prezes Spółki Raport podkreślił, iż pierwszą inwestycją w firmie był zakup stalowej szafy, w której przechowywano dokumenty. I ta właśnie właśnie szczelnie zamknięta szafa uchroniła firmę przed utratą danych podczas włamania. Już na początku działalności było jasne, że nienaruszalność posiadanych informacji to kluczowe wyzwanie dla firmy.

Od października 2006 roku Raport Sp. z o.o. pracuje w oparciu o System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Przy wsparciu i doradztwie ze strony DGA S.A. podczas zakupu i wdrożenia, spółka doskonaliła pracę w oparciu o system. W grudniu 2007 Spółka Raport przeszła audyt certyfikujący przeprowadzony przez British Standard Institution Management Systems – najstarszą i jedną z najbardziej cenionych jednostek certyfikujących na świecie. Pomyślny wynik daje jej prawo do posiadania Certyfikatu ISO 27001:2005. To wyraźny sygnał dla klientów, że powierzając swoje dane spółce, mogą oczekiwać profesjonalnego i procesowego podejścia do zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Firma DGA S.A., poza kompleksowym doradztwem w trakcie wdrażania systemu, zaoferowała firmie także możliwość skorzystania z unijnego dofinansowania. Objęło ono wdrożenie oprogramowania DGA Process i DGA Quality, wspomagającego opracowanie i utrzymanie całego zintegrowanego systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji. Przy odpowiednio zaplanowanych działaniach, System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji można na podstawie normy budować w wielu organizacjach, niezależnie od ich rozmiaru i specyfiki biznesu.

Nie można skomentować tego artykułu
wyślij do adresata  wydrukuj  
Kategorie wiadomości

    W dniu 11 lutego br. w Centrum Szkolenia Kadr DGA przy ul. Towarowej 35 w Poznaniu odbyło się „Śniadanie z ekspertem”, którego hasłem przewodnim było „Zarządzanie IT po poznańsku: oszczędnie i skutecznie”.
Thursday, 19 February 2009 - 09:30:30  0 
 

(c) by Doradztwo Gospodarcze DGA S.A.